Czy matura z niemieckiego jest trudna?

Jakie przedmioty są obowiązkowe na maturze?

Matura nie jest czymś mało ważnym, czy też przysłowiową “bułką z masłem”. Do matury trzeba się przygotować. Jakie przedmioty na maturze są obowiązkowe? Każdy z uczniów jest zobowiązany do podejścia do egzaminu z języka polskiego, matematyki oraz języku obcego. Każdy z tym egzaminów możemy zdawać na poziomie podstawowym, czy też na poziomie rozszerzonym. Wybór należy do nas. Są to egzaminy pisemne. Do tego, czekają nas dwa egzaminy ustne. Mamy na myśli egzamin z języka polskiego oraz języka obcego np. z niemieckiego.

Niemiecki jako wybór na maturze

Najwięcej uczniów decyduje się na wybór języka angielskiego na maturze. Jednak matura niemiecki także jest chętnie wybierana. Matura z języka niemieckiego ma opinię raczej trudnej. Pamiętajmy jednak, że wcale taka nie musi być. Jest to egzamin, który sprawdza kompleksowo nasze językowe kompetencje według klucza, które dokładne zrozumienie może się okazać pomocne, jeśli nam zależy na bardzo dobrym wyniku. Co jest dokładnie oceniane w poszczególnych zadaniach? Jak zaplanować wszystkie swoje prace?

Matura z niemieckiego jest drugim wybieranym najchętniej językiem obcym nowożytnym przez polskich maturzystów. Uczeń, który zamierza przystąpić do matury z języka niemieckiego, a nie uczęszcza po szkole na pewne dodatkowe kursy, to musi znacznie więcej pracy wykonać w domu. Jednak wymaga to pewnej samodyscypliny. Nie obejdzie się także bez sprawdzonych i dobrych pomocy naukowych. W takiej sytuacji szczególnie polecane jest repetytorium maturalne.

Zanim wybierzemy konkretne repetytorium, to powinniśmy zapoznać się z opiniami na ich temat. Im więcej pozytywnych opinii o danym repetytorium, tym dla nas lepiej. Skoro inni uczniowie są zadowoleni, to najpewniej my także będziemy zadowoleni. Oczywiście sam zakup repetytoriów maturalnych nic nam nie da. Do nauki trzeba przysiąść i to naprawdę na poważnie. W miesiąc do matury na pewno się nie przygotujemy. Materiału jest sporo.